Poradna Děčín

Pedagogicko–psychologická poradna Ústeckého kraje, Pracoviště Děčín

Čs. armády 1164/8, 405 02 Děčín I

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Tel: 412 532 071; 775 441 269

Web: http://www.pppuk.cz/poradny/decin

 

Příjem žádostí a výdej zpráv: pondělí a středa

inzerat psycholog decin

 

Když jdete do poradny poprvé
  • Nebojte se :-), mnoho lidí řeší se svým dítětem stejné problémy jako Vy, a smyslem naší práce je podpora, pomoc a hledání způsobů, jak Vaši situaci co nejlépe zvládnout.
  • Budeme se Vás ptát na základní údaje o Vaší rodině. Budou nás zajímat informace o těhotenství a porodu a o raném dětství Vašeho dítěte. Pokud je Vaše dítě již školního věku, budeme se ptát i na situaci ve škole.
  • Všechny informace, které pracovníkům poradny sdělíte, jsou důvěrné. Žádné informace - zprávy z vyšetření, případná doporučení, záznamy z rozhovorů apod. bez Vašeho souhlasu poradna nikomu nevydá ani ústně nesdělí. Každé předání podléhá Vašemu písemnému souhlasu. (Výjimkou jsou OSPOD, soudy a policie ČR - tato pracoviště si mohou informace vyžádat)
Jak se objednat?
  • O vyšetření žádá rodič či zákonný zástupce nebo zletilý klient.
  • Potřebujeme od Vás tyto dokumenty:
ŽÁDOST + ŠKOLNÍ DOTAZNÍK
O poskytnutí našich služeb je třeba písemně požádat, formulář žádosti naleznete ZDE. případně lze zavolat do PPP a žádost vyplnit po telefonu. Pokud je Vaše dítě školou povinné, k žádosti je třeba doložit ještě školní dotazník (ten Vám po dohodě vyplní škola).
ZPRÁVY ODBORNÝCH LÉKAŘŮ
Pokud bylo Vaše dítě vyšetřeno jiným odborníkem v souvislosti s problémem, se kterým se chystáte navštívit naši poradnu, přiložte k žádosti i jeho zprávu (např. od dětského lékaře, jiného odborného lékaře, logopeda, neurologa, klinického psychologa, dětského psychiatra apod.).
PŘEVOD SPISU Z JINÉ PORADNY
Pokud bylo Vaše dítě již vyšetřeno v jiné poradně, informujte nás o tomto při Vašem prvním kontaktu s námi. Bude patrně třeba zajistit převedení dokumentace do naší PPP. Převod spisu se provádí na základě písemné žádosti, kterou zašlete původní poradně.
Veškerou dokumentaci preferujeme zasílat elektronicky (na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. či datovou schránkou a5qud48).
 
Co bude následovat po objednání
  • Po obdržení všech požadovaných dokumentů Vás budeme kontaktovat a sdělíme Vám termín vyšetření.
  • V případě, že se na smluvenou schůzku nemůžete dostavit, kontaktujte nás prosím telefonicky či mailem. Rádi s Vámi domluvíme náhradní termín.
V den vyšetření
  • Veškeré kompenzační pomůcky (brýle, naslouchátko...) vezměte s sebou. Případně dítěti podejte léky, které pravidelně užívá (včetně léků na pozornost, jako jsou Ritalin, Concerta apod).
  • U dětí školního věku vezměte s sebou školní sešity (zejména z ČJ včetně diktátů a z M).
  • V případě, že dítě onemocní nebo se necítí dobře, přeobjednejte se na jiný termín - výsledky vyšetření by byly ovlivněny zhoršeným zdravotním stavem dítěte. Také tím chráníte zdraví ostatních klientů a našich pracovníků.

Děkujeme za pochopení a těšíme se na setkání s Vámi.

Tým pracovníků PPP Děčín