Další vzdělávání pedagogických pracovníků

Zařízení pro další vzdělání pedagogických pracovníků Ústeckého kraje (dále jen „ZpDVPP“) nabízí akreditované programy MŠMT. V současné době disponuje více než 150 akreditacemi a každé pololetí školního roku aktualizuje vzdělávací nabídku, která reaguje na poptávku MŠ, ZŠ i SŠ. Nejčastěji zařazované vzdělávací akce jsou z oblasti speciální pedagogiky, psychologie a didaktiky vzdělávacích předmětů. Semináře jsou cíleny na širokou vrstvu pedagogických pracovníků napříč všemi stupni vzdělávání, včetně asistentů pedagoga.

Program je rozesílán do škol a zároveň je umístěn na webových stránkách www.e-vaclav.eu

Nabídka vzdělávacích akcí obsahuje jednorázové semináře, dlouhodobé kurzy a tzv. akce na klíč. Ty využívají školy pro proškolení celého pedagogického sboru. Seznam všech akcí je umístěn na portálu VACLAV (www.e-vaclav.eu). Přes tento portál probíhá rovněž přihlašování všech účastníků vzdělávání.


Vzdělávací akce probíhají ve standardně vybavených učebnách v Teplicích, v Ústí nad Labem, v Rumburku, v Děčíně a v Chomutově. 


Dlouhodobé akreditované kurzy pro získání nebo rozšíření kvalifikace:

  • Studium pedagogiky (120 hodin)
  • Studium pedagogiky - asistent pedagoga (100 hodin)
  • Studium pro asistenty pedagoga (120 hodin) 
  • Studium k výkonu specializovaných činností – metodik prevence (250 hodin)
  • Výuka češtiny jako cizího jazyka (56 hodin)

Nabídku vzdělávacích akcí průběžně doplňujeme. 

UPOZORNĚNÍ

Z důvodu technických potíží portálu www.e-vaclav.eu využijte prosím pro přihlašování ke vzdělávacím akcím tel. 770 171 218 nebo e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

Aktuální informace ke vzdělávacím akcím najdete rovněž na našem Facebooku – Zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků Teplice.

Kvalifikační studium pro AP - Dětský fond OSN - UNICEF

PPP ÚK a Zařízení pro DVPP ve spolupráci s dalšími krajskými vzdělávacími zařízeními v ČR vstoupila do projektu financovaného z Dětského fondu OSN – UNICEF. Cílem projektu je zajištění kvalifikačního studia pro asistenty pedagoga (dále jen studia AP) pro získání odborné kvalifikace asistenta pedagoga, který vykonává přímou pedagogickou činnost ve třídě, ve které se vzdělávají děti nebo žáci se speciálními vzdělávacími potřebami nebo ve škole zajišťující vzdělávání dětí a žáků formou individuální integrace dle § 20 odst. 1. zákona č. 563/2004 Sb., o pedagogických pracovnících, ve znění pozdějších předpisů, pro cílovou skupinu pedagogických pracovníků, kteří jsou ukrajinskými státními občany pobývajícími na území České republiky a občany České republiky ve školním roce 2022/2023.

Součástí projektu je individuální podpora českého jazyka pro účastníky kvalifikačního studia pro ukrajinské státní občany.

Pro ukrajinské státní občany pobývající na území České republiky ve školním roce 2022/2023 je kurz ZDARMA. Českým státním občanům je kurz rovněž  z velké části dotován (bližší informace poskytneme na tel. č. 770 171 218. 

 pdfAsistent_pedagoga_UA_Rumburk.pdf190.15 KB

A845C387 51DA 4351 8DB2 0F6260405FF4

Další kontakty

Vedoucí a metodik odd. DVPP - Mgr. Kateřina Kantarová, Ph.D. 

Tel. 773 071 169 

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.